Wizyta u lekarza, czyli nic przed nim nie ukrywaj

Wizyta u lekarzaLekarze alarmują, iż pacjenci tracą do nich zaufanie a co za tym idzie nie mogą skutecznie ich diagnozować lu zajmuje to zbyt wiele czasu, niby to wina tych drugich jednak ma podłoże również w innym miejscu. Obawiamy się, iż wizyta u lekarza tak naprawdę przedstawi nam istnienie schorzenia z którym będziemy się musieli w odpowiedni do tego sposób zmierzyć. Życie w nieświadomości jest dla nas wielu, czyli osób chorych znacznie lepszym rozwiązaniem, choć oczywiście nie mamy na ten temat żadnego pojęcia. Pojawiamy się u lekarza czy w szpitalu dopiero gdy nie możemy odpowiednio egzystować a nawet już w ogóle funkcjonować jednak bardzo często, na jakiekolwiek działanie jest już zdecydowanie za późno. Pacjenci jednak popełniają bardzo poważny błąd, mianowicie nie dzielą się wszystkimi spostrzeżeniami i oznakami z oczywistych i powyżej wymienionych już powodów. Zresztą kolejnym są wysokie koszta jakie trzeba ponieść na leczenie, wizyta u lekarza czy w środku zdrowia zaczyna nam się wiązać z czymś zupełnie niepotrzebnym i kosztowym, a przecież takie podejście nie powinno być na żaden sposób tolerowane i prezentowane. Dlatego istnieje konieczność wprowadzenia pewnych zmian zarówno w systemie samego leczenia, jak i podejścia lekarza do pacjenta i odwrotnie. Tylko tak można sprawić by na nowo relacje na tej linii były takie a nie inne, a potencjalny pacjent odwiedzający lekarza miał do niego pełne zaufanie. Dziedzina jaką jest medycyna jak i sama nauka potrzebują tego, by w nie wierzyć a nie negować już na starcie.

Comments are closed.

 • W jaki sposób zapobiegać chorobom bakteryjnym i wirusowym

  W jaki sposób zapobiegać chorobom bakteryjnym i wirusowym

  Nie wszystkim chorobom potrafimy przeciwdziałać, ale cała masa tych mających przyczyny bakteriologiczne w ogóle nie musiała nas dotykać. Jakie kroki podejmować po to aby uniknąć zachorowania? Najważniejsza sprawa to czystość. Niestety całą masa ludzi nie myśli o tak ważnych rzeczach jak …Read More »
 • Choroby wątroby

  Choroby wątroby

  Wątroba jest częścią układu pokarmowego, a do tego największym gruczołem w organizmie człowieka.  Bierze udział w procesach trawienia i termoregulacji. Wytwarza istotne białka, a w tym czynniki krzepnięcia.  More from my siteOprogramowanie dla lekarzyUniknij bardzo poważnego bóluStosowanie żelu do brwiFirmy farmakologiczne …Read More »
 • Inwestuj w swoje zdrowie, nie żałuj na nie pieniędzy

  Inwestuj w swoje zdrowie, nie żałuj na nie pieniędzy

  Nie wiesz co zrobić z pieniędzmi jakie planujesz zainwestować w siebie? W pewnym wieku zastanów się czy nie przeznaczyć je we własne zdrowie, może się bowiem okazać że to będzie jedna z lepszych inwestycji w twoim życiu. Pewnie myślisz sobie, …Read More »
 • Codzienne życie z chorą wątrobą

  Codzienne życie z chorą wątrobą

  Codzienne życie z chorą wątrobą może być bardzo trudne. Dzieje się tak dlatego, że chora wątroba  daje bardzo różne objawy co sprawia, że osoba chora musi zmagać się z najróżniejszymi niedomaganiami. Na pierwszym etapie rozwoju choroby pacjent po prostu odczuwa …Read More »
Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930