Rozwój medycyny na przestrzeni ostatnich lat

Rozwój medycynyZauważyłeś, że medycyna jako nauka czy też dziedzina cały czas się rozwija by zaspokoić oczekiwania dzisiejszych czasów? Nie może stać w miejscu, podobnie jak postępująca choroba i tutaj mówimy o swoistym rozwoju w przód, choć oczywiście nie oznacza to znalezienie leku na całe zło. Taki niestety jeszcze nie istnieje, i szczerze wątpię by nagle pojawił się na rynku zwłaszcza, że pora odchodzić o specyficznej farmakologii, a nastawić się na medycynę naturalną i niekonwencjonalną, to właśnie tak tkwi potencjał który powinniśmy na swój sposób dostrzec oraz wykorzystać. Dlaczego nie mówi się również o profilaktyce jaką możemy stosować we własnym zakresie? Gdyż w dzisiejszych czasach nastawiamy się na gotowe rozwiązania, podane dosłownie pod nos zamiast działać w momencie do tego adekwatnym, i neutralizować pewne ryzyko które jest faktem. Szkoda, że z roku na rok stawiamy bardziej na medycynę i farmakologię niż na sprawdzone rozwiązania które w sposób profilaktyczny skutecznie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Co za tym idzie nie patrzymy co jemy, jak żyjemy czy funkcjonujemy, dla nas systematyczność powielania tych samych błędów, mających wpływ na nasze zdrowie fizyczne czy też psychiczne, wchodzi nam w krew. Postępujemy w ten sposób do momentu, aż nie zajdzie konieczność walki z chorobą, kontuzją czy jakimś schorzeniem a nawet zaburzeniem psychicznym, jak sam zatem widzisz, doceniamy medycynę dopiero wtedy gdyż już nie ma innej alternatywy czy też opcji.

Comments are closed.

 • Pamiętaj o własnym ciśnieniu

  Pamiętaj o własnym ciśnieniu

  Czy pamiętasz, ewentualnie w jakikolwiek sposób kontrolujesz swoje ciśnienie tętnicze? Czy zdajesz sobie, że musisz doszyć szybko zacząć o nie dbać, inaczej konsekwencję w postaci nadciśnienia czy niedociśnienia są czymś oczywistym. Bardzo często zapominamy o tym fakcie, zresztą uważamy, że problemy …Read More »
 • Oprogramowanie dla dużych przychodni

  Oprogramowanie dla dużych przychodni

  Każda przychodnia potrzebuje dobrego oprogramowania do tego, żeby mogła sprawnie funkcjonować. Dotyczy to zwłaszcza dużych przychodni, w których przyjmuje większa liczba lekarzy pomagających pacjentom chorującym na bardzo różne schorzenia. Dzieje się tak dlatego, że do takich przychodni przychodzi dziennie bardzo wiele …Read More »
 • Przyswajalność magnezu

  Przyswajalność magnezu

  Przyswajalność każdego magnezu dostępnego dziś na rynku jest dość zróżnicowana. Jeden przyswaja się dobrze, drugi słabo, a jeszcze inny w ogóle. To wprawia wiele osób w zakłopotanie, bo nie mają pojęcia jak to sprawdzić, nie wiedzą, który wybrać, nie chcą …Read More »
 • Najlepsze wykonanie porannego makijażu

  Najlepsze wykonanie porannego makijażu

  Każda kobieta stara się o to, żeby jej poranny makijaż został bardzo starannie wykonany. Zdaje ona sobie bowiem sprawę z tego, że poranny makijaż będzie musiał spełniać swoje funkcje przez kilka a nawet kilkanaście godzin, ponieważ nie zawsze posiada ona …Read More »
Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930