Pamiętaj, że zdrowie masz tylko jedno

że zdrowieNiby zdrowie można naprawić i to wiele razy, ewentualnie zniwelować skutki zachorowania, kontuzji czy schorzenia, jednak należy pamiętać o tym, iż jest równie ważne jak nasze życie. Często zresztą poprzez jedno zbliżamy się do drugiego, czyli nieuchronnej śmierci jaka czeka na wszystkich tych, którzy zbagatelizowali problemy zdrowotne. Czy jest to schemat naśladowany w społeczeństwie które zamiast dbać o siebie, coraz mocniej sobie szkodzi? Zapewne tak, nie wiemy bowiem czym jest profilaktyka zdrowotna, a co za tym idzie nie chcemy przestrzegać pewnych zasad, nawet w trakcie prewencji zdrowotnej. Zazwyczaj traktujemy niemal każde schorzenie czy też niewielkie przeziębienie, w kwestiach być albo nie być, i kiedyś samo ono przejdzie. Jednak rzeczywistość w wielu przypadkach jest bardziej nieobliczalna, a co za tym idzie kształtuje nas w zupełnie niedojrzały sposób. Dbając o zdrowie doceniasz swoje życie, a nie ratujesz je w momencie gdy zachodzi oczywiste zagrożenie, wynikające z faktu nieostrożnego zachowania, nie koniecznie leżące po naszej winie. Bądź świadom konsekwencji zdrowotnych, a nawet utraty życia na rzecz takich nierozważnych posunięć, nie stosuj własnych metod leczenia, co chyba znamy wszyscy z własnego zachowania, które należy wytępić. Stosowanie środków farmakologicznych na własną rękę, nie zawsze jest skuteczne choć zapewne często nie zdajesz sobie z tego sprawy, a nawet pogarszasz w ten sposób swój stan zdrowia. Zatem rozważnie działaj w niektórych aspektach, a temat jakim jest zdrowie traktuj w miarę poważnie.

Comments are closed.

 • To niezdrowe, by w taki sposób się odżywiać

  To niezdrowe, by w taki sposób się odżywiać

  Czy zwracasz uwagę na to jak się odżywiasz, oraz jak to wpływa na funkcjonowanie twojego organizmu, także na aspekt zdrowotny? Wydaje mi się, że raczej tak nie jest wręcz przeciwnie podchodzimy do tematyki odżywiania w sposób nierozważny, nieodpowiedni a co za …Read More »
 • Odżywiaj się zdrowo, czyli przede wszystkim wartościowo

  Odżywiaj się zdrowo, czyli przede wszystkim wartościowo

  Zapewne już wiele osób odczuło na własnej skórze, skutki niezdrowego odżywiania się, niestety coraz częściej nie tylko jemy niezdrowo, także w sposób bezwartościowy. Co to powoduje? Iż nasz organizm bardzo szybko zmienia warunki funkcjonowania wcale nie na korzystne, wręcz przeciwnie. Dziwi …Read More »
 • Ostre zapalenie stawów

  Ostre zapalenie stawów

  Każde zapalenie stawów kolanowych może mieć ostry przebieg. Dzieje się tak wówczas, gdy zwyrodnienie kolan jest bardzo poważne, a postępująca choroba zwyrodnieniowa objęła już bardzo wiele stawów. W związku z tym choroba zwyrodnieniowa kolana musi być leczona silnymi środkami, ponieważ …Read More »
 • Pamiętaj o własnym ciśnieniu

  Pamiętaj o własnym ciśnieniu

  Czy pamiętasz, ewentualnie w jakikolwiek sposób kontrolujesz swoje ciśnienie tętnicze? Czy zdajesz sobie, że musisz doszyć szybko zacząć o nie dbać, inaczej konsekwencję w postaci nadciśnienia czy niedociśnienia są czymś oczywistym. Bardzo często zapominamy o tym fakcie, zresztą uważamy, że …Read More »
Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930