Pamiętaj o własnym ciśnieniu

własnym ciśnieniuCzy pamiętasz, ewentualnie w jakikolwiek sposób kontrolujesz swoje ciśnienie tętnicze? Czy zdajesz sobie, że musisz doszyć szybko zacząć o nie dbać, inaczej konsekwencję w postaci nadciśnienia czy niedociśnienia są czymś oczywistym. Bardzo często zapominamy o tym fakcie, zresztą uważamy, że problemy związane z nieadekwatnym ciśnieniem nie pojawią się w naszym przypadku, mało tego sami narażamy się na wszelakie schorzenia. Nie kontrolujemy swojego zachowania w ilości spożytej kawy, środków energetyzujących czy produktów które mają znaczący wpływ na podniesienie ciśnienia. Co dopiero mówić o sytuacjach stresogennych i nerwowych, a nawet braku odpowiedniego i wartościowego odżywiania się, czy niezdrowego stylu życia. Z czasem odczujemy pierwsze skutki nadciśnienia tętniczego, zwłaszcza jeśli nie zamierzamy go w żaden sposób kontrolować. Warto jest posiadać odpowiedni sprzęt medyczny, czyli w tym przypadku ciśnieniomierz, pozwala on na profilaktykę w tym zakresie. W dzisiejszych czasach istnieje potrzeba wczesnego wykrycia niemal każdego schorzenia, czy też problemu zdrowotnego nie potrafimy określić i często bagatelizujemy. Niestety z nadciśnieniem tętniczym a raczej jego nieodpowiednim natężeniem, niejednokrotnie brakiem systematyczności spotykamy się coraz częściej. Nie możemy jednak tego tłumaczyć wyłącznie w aspektach stresu oraz czasów jakie żyjemy, kto ma zadbać o nasze zdrowie, jeśli nie chcemy tego sami zrobić? Niby tak niewiele raz dziennie zmierzyć swoje ciśnienie, jednak dla dużej ilości osób jest to czas nieadekwatny do potrzeb jakie generują.

Comments are closed.

 • Przyswajalność magnezu

  Przyswajalność magnezu

  Przyswajalność każdego magnezu dostępnego dziś na rynku jest dość zróżnicowana. Jeden przyswaja się dobrze, drugi słabo, a jeszcze inny w ogóle. To wprawia wiele osób w zakłopotanie, bo nie mają pojęcia jak to sprawdzić, nie wiedzą, który wybrać, nie chcą kupować …Read More »
 • Nietrzymanie moczu u młodych matek

  Nietrzymanie moczu u młodych matek

  Macierzyństwo dostarcza niewątpliwie wielu radości. Trzeba jednak wiedzieć, że zmiany fizyczne i hormonalne zachodzące w ciele kobiety podczas ciąży i porodu w znaczący sposób wpływać mogą na jej dalsze życie. Nietrzymanie moczu to dolegliwość bardzo często spotykająca świeżo upieczone mamy. Na …Read More »
 • Może czas najwyższy podejmować takie ryzyko?

  Może czas najwyższy podejmować takie ryzyko?

  Zastanawiam się dlaczego tak wiele osób nie dba we własnym zakresie o zabezpieczenie się, na wypadek wszelakich schorzeń i infekcji które coraz częściej mają miejsce. Podejmują swoiste ryzyko, czyli są świadomi konsekwencji w tym zakresie, jednak tak naprawdę postępują w …Read More »
 • Odchudzanie dla dzieci

  Odchudzanie dla dzieci

  Szkoła to bardzo niebezpieczny czas, w którym odżywianie dziecka te prawidłowe może zostać zastąpione z powodu braku czasu przez fast foody. W czasie szkoły dzieci powinny mimo wszystko odżywiać się prawidłowo. Młode osoby powinny przede spożywać większe ilości energii oraz …Read More »
Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930