Odżywiaj się zdrowo, czyli przede wszystkim wartościowo

Odżywiaj się zdrowoZapewne już wiele osób odczuło na własnej skórze, skutki niezdrowego odżywiania się, niestety coraz częściej nie tylko jemy niezdrowo, także w sposób bezwartościowy. Co to powoduje? Iż nasz organizm bardzo szybko zmienia warunki funkcjonowania wcale nie na korzystne, wręcz przeciwnie. Dziwi mnie fakt również nieodpowiedzialnego podchodzenia do samego odchudzania, w trakcie walki o stabilizację naszej figury czy wagi, zapominamy o czymś takim jak zdrowie. Oczywiście nie powinniśmy posiadać zbyt wielkich pokładów tłuszczu, zwłaszcza w okresie kiedy możemy go stracić, niejednokrotnie popełniamy te same błędy które niosą za sobą niechęć do dalszego działania, a także konsekwencję zdrowotne. Jako doświadczony dietetyk dostrzegam takie zachowanie coraz częściej, i choć profilaktyka w tym kierunku nie jest tematem tabu, to jednak nie za często bierzemy pod uwagę wszelakie informacje w tym zakresie. Samo odchudzanie się nie jest złe dla naszego zdrowia, lecz sposób w jaki to robimy już zapewne tak, zwłaszcza jeśli na szalę stawiamy to co dla nas najważniejsze. Zanim zdecydujesz się odchudzać, zmieniać nawyki żywieniowe oraz poznać konsekwencję roztrojonego metabolizmu, to zastanów się czy warto. Zwłaszcza jeśli przemiana energii będzie dokonywać się w oparciu o nieadekwatne wartości odżywcze, czyli takie które naszemu organizmowi nie są wcale potrzebne. Musimy rozumieć konsekwencję, oraz zarówno wyciągać odpowiednie wnioski, tylko w ten sposób nasze zdrowie nie zostanie w żaden sposób zagrożone czy nadszarpnięte.

Comments are closed.

  • Obawiamy się wizyty w szpitalu?

    Obawiamy się wizyty w szpitalu?

    Szpital, czyli miejsce które powinno wzbudzać nasze zaufanie oraz swoistą chęć do koniecznego najczęściej w nim pobytu, dlaczego więc wzbudza w nas objawy? Tutaj niestety winę za taki stan rzeczy ponosi nie kto inny a służba zdrowia, to ona wyrobiła w …Read More »
  • Codzienne życie z chorą wątrobą

    Codzienne życie z chorą wątrobą

    Codzienne życie z chorą wątrobą może być bardzo trudne. Dzieje się tak dlatego, że chora wątroba  daje bardzo różne objawy co sprawia, że osoba chora musi zmagać się z najróżniejszymi niedomaganiami. Na pierwszym etapie rozwoju choroby pacjent po prostu odczuwa dyskomfort …Read More »
Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930