Nietrzymanie moczu u młodych matek

Macierzyństwo dostarcza niewątpliwie wielu radości. Trzeba jednak wiedzieć, że zmiany fizyczne i hormonalne zachodzące w ciele kobiety podczas ciąży i porodu w znaczący sposób wpływać mogą na jej dalsze życie. Nietrzymanie moczu to dolegliwość bardzo często spotykająca świeżo upieczone mamy. Na pojawienie się problemu wpływ ma kilka czynników występujących jednocześnie.

Należą do nich zmiany hormonalne, nacisk macicy na pęcherz, a także ogromny wysiłek, jakim dla organizmu jest poród. Wszystko to prowadzić może od osłabienia mięśni dna macicy odpowiedzialnych m. in. za kontrolowanie oddawania moczu. Chociaż problem jest spotykany dosyć często, wiele pań nie chce o nim mówić, a z powodu skrępowania nie konsultuje się w tej kwestii nawet z lekarzem. Tymczasem warto wiedzieć, że ta dolegliwość u pań spodziewających się dziecka ma najczęściej charakter przejściowy. Wielu kobietom udaje się go wyeliminować poprzez regularne ćwiczenie mięśni Kegla.

Ich wzmacnianie nie tylko skutecznie pozwala pozbyć się dolegliwości związanych z brakiem kontroli nad pęcherzem, ale też zapobiega jego nawrotowi w późniejszym czasie, a więc w okresie menopauzy. Przede wszystkim jednak należy udać się po poradę do lekarza. Specjalista zdiagnozuje jednoznacznie przyczyny nietrzymania moczu (http://www.tena.pl/kobiety/centrum-informacyjne/nietrzymanie-moczu-u-doroslych-nie-bagatelizuj/przyczyny-nietrzymania-moczu/) w konkretnym przypadku i wskaże najlepsze metody jego wyeliminowania. Dlatego też warto przełamać swój wstyd i zasięgnąć porady u lekarza – pozwoli to w krótkim czasie powrócić do dawnej aktywności.

 

Comments are closed.

 • Rozwój medycyny na przestrzeni ostatnich lat

  Rozwój medycyny na przestrzeni ostatnich lat

  Zauważyłeś, że medycyna jako nauka czy też dziedzina cały czas się rozwija by zaspokoić oczekiwania dzisiejszych czasów? Nie może stać w miejscu, podobnie jak postępująca choroba i tutaj mówimy o swoistym rozwoju w przód, choć oczywiście nie oznacza to znalezienie leku …Read More »
 • Idealna dieta na odchudzanie

  Idealna dieta na odchudzanie

  Dieta to perfekcyjny sposób na stracenie paru kilogramów. Niemniej jednak odchudzanie się wcale nie jest takie proste, tym bardziej, iż wypada to robić z głową. Jeżeli zależy ci na swoim zdrowiu to musisz odchudzać się rozsądnie – niemało osób rozpoczyna się …Read More »
 • Ćwiczenia i dieta pomogą ci zadbać o swoje zdrowie

  Ćwiczenia i dieta pomogą ci zadbać o swoje zdrowie

  Multum osób zastanawia się nad tym jak dbać o swoje zdrowie, a kwestia zdrowia z pewnością powinna być dla każdego niezmiernie ważka. Wyśmienitym pomysłem jest wprowadzenie do swojego trybu życia diety powiązanej z ćwiczeniami fizycznymi. Aktywność fizyczna i zdrowe żywienie …Read More »
 • Odchudzanie dla dzieci

  Odchudzanie dla dzieci

  Szkoła to bardzo niebezpieczny czas, w którym odżywianie dziecka te prawidłowe może zostać zastąpione z powodu braku czasu przez fast foody. W czasie szkoły dzieci powinny mimo wszystko odżywiać się prawidłowo. Młode osoby powinny przede spożywać większe ilości energii oraz …Read More »
Listopad 2017
P W Ś C P S N
« Paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930