Może czas najwyższy podejmować takie ryzyko?

najwyższy podejmowaćZastanawiam się dlaczego tak wiele osób nie dba we własnym zakresie o zabezpieczenie się, na wypadek wszelakich schorzeń i infekcji które coraz częściej mają miejsce. Podejmują swoiste ryzyko, czyli są świadomi konsekwencji w tym zakresie, jednak tak naprawdę postępują w sposób nierozważny i nieodpowiedzialny do swojego wieku. W pewnym okresie trzeba już zacząć do tematyki zdrowia podchodzić z zupełnie innej perspektywy, chyba świetnie zdajesz sobie sprawę o co mi dokładnie chodzi. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad profilaktyką a co za tym idzie również przestrzeganiem zaleceń lekarza, czy też samą rekonwalescencją jako czymś, co jest w twoim przypadku bardzo ważne? Wydaje mi się że nie, a jako specjalista w dziedzinie medycyny dokładnie dostrzegam wszelakie zmiany jakie zachodzą w naszym zachowaniu, czyli potencjalnego pacjenta. Również nie dbamy w żaden sposób o zdrowie, wręcz przeciwnie mamy do pewnych zachować coraz bardziej lekceważący stosunek, co odbije się prędzej czy później na naszej osobie w sposób negatywny, tylko jeszcze nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jako lekarz z wieloletnim stażem wiem co widzę, i o czym mówię niestety w tym zakresie jakiekolwiek działania nie przynoszą skutki. To co, że podpowie się pacjentowi witaminy jakie powinien przyjmować, czy konieczność zmiany systemu odżywiania, skoro on w żaden sposób nie potraktuje nas poważnie.  Dlatego staram się w trakcie każdego kontaktu z osoba potrzebująca odpowiedniej wiedzy, swoim jej wszelakie wskazówki, które mogą się podczas takiej wizyty lekarskiej a także po niej okazać całkiem przydatne.

Comments are closed.

 • Odżywiaj się zdrowo, czyli przede wszystkim wartościowo

  Odżywiaj się zdrowo, czyli przede wszystkim wartościowo

  Zapewne już wiele osób odczuło na własnej skórze, skutki niezdrowego odżywiania się, niestety coraz częściej nie tylko jemy niezdrowo, także w sposób bezwartościowy. Co to powoduje? Iż nasz organizm bardzo szybko zmienia warunki funkcjonowania wcale nie na korzystne, wręcz przeciwnie. Dziwi …Read More »
 • Przyswajalność magnezu

  Przyswajalność magnezu

  Przyswajalność każdego magnezu dostępnego dziś na rynku jest dość zróżnicowana. Jeden przyswaja się dobrze, drugi słabo, a jeszcze inny w ogóle. To wprawia wiele osób w zakłopotanie, bo nie mają pojęcia jak to sprawdzić, nie wiedzą, który wybrać, nie chcą kupować …Read More »
 • Nietrzymanie moczu u młodych matek

  Nietrzymanie moczu u młodych matek

  Macierzyństwo dostarcza niewątpliwie wielu radości. Trzeba jednak wiedzieć, że zmiany fizyczne i hormonalne zachodzące w ciele kobiety podczas ciąży i porodu w znaczący sposób wpływać mogą na jej dalsze życie. Nietrzymanie moczu to dolegliwość bardzo często spotykająca świeżo upieczone mamy. …Read More »
 • Popularność medycyny alternatywnej

  Popularność medycyny alternatywnej

  Nie da się ukryć, że dzisiaj medycyna alternatywna cieszy się coraz większą renomą. Masa osób niezmiernie popiera alternatywne metody leczenia, nawet jeżeli medycyna ta ma swoich przeciwników. Nieraz poszukujemy rozlicznych rozwiązań medycznych, jednakże nie zawsze zdołamy je odkryć, więc tam …Read More »
Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930