Medycyna jest nieobliczalna

Medycyna jest nieobliczalnaMedycyna jako nauka, branża czy też dziedzina jest nieobliczalna a co za tym idzie zaskakuje nas na każdym kroku swoim ogromnym potencjałem. Zapewne większość z nas zastanawia się gdzie jest ta granica po przekroczeniu której doprowadzimy do sytuacji kiedy nie będzie już jakiegoś logicznego czy rzeczywistego rozwiązania? Jak na razie takowej nie widać, trzeba jednak zauważyć iż mocno przyhamował przemysł farmaceutyczny zwłaszcza antybiotyków, oraz produktów które miały być zbawienne dla naszego obecnego funkcjonowania i egzystencji. Niestety nie każdy patent jak i produkt jest na tyle skuteczny i bezpieczny by trafić na rynek, dlatego coraz częściej w medycynie pojawia się odniesienie do naturalnych i domowych rozwiązań. To właśnie niekonwencjonalne leczenie powinno być czymś, co w pierwszej kolejności interesuje naszą osobę, a dopiero potem poszukiwanie rozwiązań farmakologicznych a nawet chemicznych, tak powinna według wielu lekarzy i naukowców funkcjonować ówczesna medycyna. Niestety z wielu powodów, niekiedy także oczywistych proces jest ten zupełnie odwrotny, a co za tym idzie osłabiamy swój organizm i jednocześnie uczymy wirusy i zarazki, jak mają uodpornić się na wszelakie leki i antybiotyki. To jest rzeczywista prawda, możliwe jednak że sama medycyna kolejny raz czymś nas zaskoczy, ewentualnie ludzie powiązani z takową dziedziną będą potrafić znaleźć skuteczne i efektywne rozwiązanie wielu schorzeń. Łatwe to zapewne nie będzie, ale już wielokrotnie udowodniono, iż jest to możliwe.

Comments are closed.

 • W trakcie grypy nie zapominaj o niektórych szczegółach

  W trakcie grypy nie zapominaj o niektórych szczegółach

  Co ciekawe, popularna i znana nam grypa w wielu szczepach i odmianach nie jest zbyt poważną chorobą z którą nasz organizm nie potrafi sobie poradzić, problemem s a powikłania oraz osłabienie układu immunologicznego. Niby nie jest to wiadomość nowa, lecz znana …Read More »
 • Odżywiaj się zdrowo, czyli przede wszystkim wartościowo

  Odżywiaj się zdrowo, czyli przede wszystkim wartościowo

  Zapewne już wiele osób odczuło na własnej skórze, skutki niezdrowego odżywiania się, niestety coraz częściej nie tylko jemy niezdrowo, także w sposób bezwartościowy. Co to powoduje? Iż nasz organizm bardzo szybko zmienia warunki funkcjonowania wcale nie na korzystne, wręcz przeciwnie. Dziwi …Read More »
 • Medycyna naturalna i niekonwencjonalna

  Medycyna naturalna i niekonwencjonalna

  Bardzo dobrze, iż zaczynamy na nowo dostrzegać potencjał medycyny niekonwencjonalnej czy też naturalnych sposobów stosowanych w lecznictwie, przy wielu różnych schorzeniach. W ostatnich latach niemal w całości zaufaliśmy farmaceutycznym produktom, zapominając o tym, że i one mogą być w pewnym …Read More »
 • Pamiętaj, że zdrowie masz tylko jedno

  Pamiętaj, że zdrowie masz tylko jedno

  Niby zdrowie można naprawić i to wiele razy, ewentualnie zniwelować skutki zachorowania, kontuzji czy schorzenia, jednak należy pamiętać o tym, iż jest równie ważne jak nasze życie. Często zresztą poprzez jedno zbliżamy się do drugiego, czyli nieuchronnej śmierci jaka czeka …Read More »
Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930