Lekarzy jak zawsze brakuje, jednak jest to już coraz poważniejszy problem

Lekarzy jak zawsze brakujeW naszym kraju już od wielu lat wspomina się o deficycie i niewystarczającej ilości lekarzy oraz wszelakich specjalistów w tej dziedzinie, niestety tracimy najlepszych na rzecz zachodu. Nie powinno to jednak dziwić, i nie chodzi tutaj wyłącznie o zarobki kto tak sądzi ten jest w bardzo dużym błędzie pora najwyższa sobie uświadomić całkiem inny fakt. Mianowicie taki, w którym wspomina się o ogromnym chaosie panującym w polskiej służbie zdrowia, jak i jednostkach organizacyjnych czyli narodowych funduszach zdrowotnych. Doszło do tego, że nawet nie tylko pacjenci są zdegustowani takim stanem rzeczy, a przede wszystkim lekarze oraz obsługa takich szpitali. Wcale im się nie dziwię, skoro najczęściej to właśnie na ich głowy spada fala ogromu krytyki która jest często bezpodstawna, jednak nie wiedząc dlaczego nie robi się nic w tym kierunku by ten problem rozwiązać. Trzeba się jednak przyzwyczaić do zmian jakie idą w złym kierunku, restrukturyzacja służby zdrowia nie była i nie jest dobrym pomysłem. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że traci na takim zachowaniu jakość usług oraz obsługi placówek medycznych. Wykształcenie kolejnego pokolenia czy nawet grupy fachowców w dziedzinie medycyny nie jest i nigdy nie będzie łatwe, niestety jest to obecnie koniecznością, pytanie tylko kto zapłaci za ich edukację? Zapewne chętni by się znaleźli, znacznie gorzej wygląda sytuacja z pokryciem kosztów takiej edukacji, które jak wiemy nie są niskie wręcz przeciwnie, niestety liczba stypendium systematycznie spada, ale taki stan rzeczy jest obecnie wszędzie.

Comments are closed.

 • Oprogramowanie dla dużych przychodni

  Oprogramowanie dla dużych przychodni

  Każda przychodnia potrzebuje dobrego oprogramowania do tego, żeby mogła sprawnie funkcjonować. Dotyczy to zwłaszcza dużych przychodni, w których przyjmuje większa liczba lekarzy pomagających pacjentom chorującym na bardzo różne schorzenia. Dzieje się tak dlatego, że do takich przychodni przychodzi dziennie bardzo wiele …Read More »
 • Dlaczego nie leczyć się prywatnie? Czyli alternatywa którą warto wykorzystać

  Dlaczego nie leczyć się prywatnie? Czyli alternatywa którą warto wykorzystać

  Zapewne niektórych taka opcja zaskoczy, mianowicie alternatywa w postaci prywatnej służby medycznej, czyli leczenia się w ten sposób niż oczekiwania w kolejce na wizytę u lekarza czasem nawet długie miesiące. Niestety musimy przywyknąć do takiej sytuacji, w której traci pacjent a …Read More »
 • Pamiętaj, że zdrowie masz tylko jedno

  Pamiętaj, że zdrowie masz tylko jedno

  Niby zdrowie można naprawić i to wiele razy, ewentualnie zniwelować skutki zachorowania, kontuzji czy schorzenia, jednak należy pamiętać o tym, iż jest równie ważne jak nasze życie. Często zresztą poprzez jedno zbliżamy się do drugiego, czyli nieuchronnej śmierci jaka czeka …Read More »
 • Znajdowanie taniego internetu

  Znajdowanie taniego internetu

  Trzeba przyznać, że nie wszystkie osoby stać na posiadanie drogiego internetu. Poza tym posiadanie internetu jest obecnie uważane za tak oczywistą rzecz, że nikt nie chce przepłacać za możliwość posiadania do niego dostępu. Dlatego ogromną popularnością cieszą się obecnie oferty …Read More »
Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930