Jakość usług medycznych, jak i samej obsługi systematycznie wzrasta

1427

usług medycznychWciąż narzekamy na naszą polską służbę zdrowia, lecz nie doceniamy tego co jest oraz osiągnięć w dziedzinie i nauce jaką jest medycyna. Mówimy tutaj o wszelakich zabiegach w postaci przeszczepów, transfuzji, czy nawet stworzenia sztucznego serca które już jest na etapie swoistych co do tego testów. Niby nie tak wiele, ale nie zdajemy sobie sprawy, iż często jesteśmy wręcz prekursorami wszelakich technik w chirurgii plastycznej czy transplantologii. Niestety cały czas ten potencjał medyczny wydaje się z powodu ograniczonych środków, oraz wszelakich przeciwwskazań niewykorzystany w pewnym zakresie. Jedni twierdzą, iż istnieje drudzy wręcz przeciwnie mają odmienne zdanie na ten temat, zwłaszcza jeśli chodzi o zakres medycyny konwencjonalnej w stosunku do potencjalnego pacjenta. Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż niejeden sukces medyczny po pewnym czasie został zapomniany, lub przypisany zagranicznym klinikom które zdecydowały się daną metodę operacji czy leczenia wdrożyć w życie. Co ciekawe nawet pacjenci zauważyli, iż poprawiła się sama usługa jak i obsługa w zakresie medycyny, choć z braku laku tak naprawdę nie widać sensownych zmian. Dalej czekają nas długie kolejki do lekarza, miesiące na listach oczekujących na zabieg, czy nawet lata choć oczywiście to problem nie dotyczący wyłącznie naszego kraju. Wydaje się, iż sami staramy się dbać w oczywisty co do tego sposób o własne zdrowie, tylko często robimy to w sposób nieprawidłowy a niejednokrotnie także mijający się z celem, dobrze jednak że dostrzegamy taką opcję.


Comments are closed.

 • Medycyna jest nieobliczalna

  Medycyna jest nieobliczalna

  Medycyna jako nauka, branża czy też dziedzina jest nieobliczalna a co za tym idzie zaskakuje nas na każdym kroku swoim ogromnym potencjałem. Zapewne większość z nas zastanawia się gdzie jest ta granica po przekroczeniu której doprowadzimy do sytuacji kiedy nie będzie …Read More »
 • Oprogramowanie dla lekarzy

  Oprogramowanie dla lekarzy

  Każdy lekarz posiadający własny gabinet powinien korzystać z oprogramowania dla przychodni. Dzięki takiemu oprogramowaniu może uzyskać dostęp do zasobów Narodowego Funduszu Zdrowia i listy różnych leków. Pomaga mu to w prowadzeniu leczenia swoich pacjentów i ustalania tego, jakiego rodzaju leki będą …Read More »
 • W trakcie grypy nie zapominaj o niektórych szczegółach

  W trakcie grypy nie zapominaj o niektórych szczegółach

  Co ciekawe, popularna i znana nam grypa w wielu szczepach i odmianach nie jest zbyt poważną chorobą z którą nasz organizm nie potrafi sobie poradzić, problemem s a powikłania oraz osłabienie układu immunologicznego. Niby nie jest to wiadomość nowa, lecz …Read More »
 • Coraz częściej chorujemy z własnej winy

  Coraz częściej chorujemy z własnej winy

  Czy zdajesz sobie sprawę, iż coraz częściej chorujemy i zapadamy na wszelakie schorzenia, ze swojego powodu a mianowicie braku jakiejkolwiek profilaktyki czy opieki w tym zakresie? Takie dane podają najnowsze wyniki badań, i trudno się z nimi nie zgodzić, patrząc …Read More »
Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930