Depresja, nerwica, bezsenność- czyli jakie dolegliwości najczęściej łapią Polacy

Depresja,Niestety i w naszym cudownym kraju, liczba osób chorujących na choroby cywilizacyjne systematycznie wzrasta, a depresja, nerwica, czy bezsenność nie jest już tematem tabu. Kiedyś schizofrenik był niemal wyobcowany ze środowiska, dziś odnajduje się w nim zwłaszcza z powodu braku swojej odmienności. Powód jest prosty, liczba osób cierpiących na schorzenia tego typu, oraz istne schorzenia osobowościowe systematycznie, i w bardzo szybkim tempie wzrasta. Co ma na to wpływ? Bardzo wiele czynników między innymi stres, praca nerwy a co za tym idzie także nieodpowiednie odżywianie się, czy wyrzucanie własnych emocji. Nie potrafimy panować nad sobą, wszelakie problemy zamiast rozwiązywać staramy się tłumić w sobie, prowadzi to po pewnym czasie do takiego a nie innego załamania się niemal na każdym froncie. Jednak nie należy tego rozpatrywać wyłącznie w takowych superlatywach, wręcz przeciwnie najwyższa pora uświadomić sobie, jak wielki i poważny mamy obecnie problem do rozwiązania. Wcale nie odstajemy statystykami, od krajów które już od wielu lat starają się prowadzić jakiekolwiek działania których jest nie tylko wczesne wykrycie problemu natury osobowościowej. To przede wszystkim skuteczny system ich diagnozowania a co za tym idzie również i leczenia w odpowiednim i adekwatnym co do tego kierunku. W Polsce brakuje nie tylko metod,  ale również odpowiednich specjalistów do tego by większość terapii w tym zakresie prowadzić, zresztą deficyt na fachowców dotyczy całej branży medycznej.

Comments are closed.

 • Właściwości emolientów

  Właściwości emolientów

  Właściwości posiadane przez emolienty polegają głównie na bardzo intensywnym nawilżaniu wysuszonej skóry, która może posiadać skłonności do występowania u niej różnych podrażnień. Dlatego bardzo intensywnie nawilżające emolienty używane są przede wszystkim przez osoby posiadające skórę atopową ze skłonnością do alergii oraz …Read More »
 • Pamiętaj, że zdrowie masz tylko jedno

  Pamiętaj, że zdrowie masz tylko jedno

  Niby zdrowie można naprawić i to wiele razy, ewentualnie zniwelować skutki zachorowania, kontuzji czy schorzenia, jednak należy pamiętać o tym, iż jest równie ważne jak nasze życie. Często zresztą poprzez jedno zbliżamy się do drugiego, czyli nieuchronnej śmierci jaka czeka na …Read More »
 • Choroby wątroby

  Choroby wątroby

  Wątroba jest częścią układu pokarmowego, a do tego największym gruczołem w organizmie człowieka.  Bierze udział w procesach trawienia i termoregulacji. Wytwarza istotne białka, a w tym czynniki krzepnięcia.  More from my siteOprogramowanie dla lekarzyUniknij bardzo poważnego bóluStosowanie żelu do brwiFirmy …Read More »
 • Medycyna naturalna i niekonwencjonalna

  Medycyna naturalna i niekonwencjonalna

  Bardzo dobrze, iż zaczynamy na nowo dostrzegać potencjał medycyny niekonwencjonalnej czy też naturalnych sposobów stosowanych w lecznictwie, przy wielu różnych schorzeniach. W ostatnich latach niemal w całości zaufaliśmy farmaceutycznym produktom, zapominając o tym, że i one mogą być w pewnym …Read More »
Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930