Czy grozi nam pandemia grypy?

Okres wiosenny a nawet letni, to wbrew regułom czas kiedy pandemia grypy może stać się faktem, jednak czy w naszym kraju istnieje pewne zagrożenie, a co za tym idzie jest on przygotowany na taką sytuację? Co do zapasów leków, to tutaj nigdy nie poznamy prawdę, hurtownie farmaceutyczne nie są dostępne dla klientów indywidualnych, podobnie jak państwowe zapasy, choć dochodzą głosy, iż z roku na rok jest coraz gorzej. Wcale mnie to nie dziwi, w momencie gdy wzrasta liczba zachorowań, bardzo wiele osób odpowiedzialnych za zarządzanie naszą służbą zdrowia, stara się szukać pandemia grypyzupełnie innego tematu. W momencie zaistnienia pandemii grypy to na nas obywatelach spotyka odpowiednie zadanie przeciwdziałaniu jej, oraz zabezpieczaniu siebie a także naszych bliskich przed efektami z nią związanymi. Mowa tutaj nie tylko o samej infekcji która trwa kilka dni, ale o powikłaniach które mogą za nami ciągnąć się wiele miesięcy, jak sam zatem widzisz problem nie wydaje się taki banalny. To zapewne nie dla każdego będzie łatwe, zresztą najczęściej tłumaczymy się bardzo banalnymi i niemal dziecinnymi wymówkami, zapominając przy tym, że zdrowie jak życie jest tylko jedno, i powinniśmy je cenić ponad wszystko. W czasach takich jak obecne, działanie jednak irracjonalnie w takowych przypadkach nie jest niczym zaskakującym, wręcz przeciwnie zaczyna ono wchodzić w przysłowiową krew. Jest coś jednak na rzeczy, mianowicie wiele osób zapomina o tym fakcie, a co za tym idzie znacznie więcej traci, ale tutaj winę za utratę zdrowia, ponoszą już w całości winni takowego zdarzenia.

Comments are closed.

 • Inwestuj w swoje zdrowie, nie żałuj na nie pieniędzy

  Inwestuj w swoje zdrowie, nie żałuj na nie pieniędzy

  Nie wiesz co zrobić z pieniędzmi jakie planujesz zainwestować w siebie? W pewnym wieku zastanów się czy nie przeznaczyć je we własne zdrowie, może się bowiem okazać że to będzie jedna z lepszych inwestycji w twoim życiu. Pewnie myślisz sobie, ale …Read More »
 • Wszystko o operacjach plastycznych

  Wszystko o operacjach plastycznych

  W dzisiejszych czasach, wraz z rozwojem medycyny plastycznej oraz korekcyjnej coraz częściej możemy zdecydować się na przeprowadzenie jednego z zabiegów. Najczęściej wybieramy takie miejsce, które w pewien i oczywisty sposób przysparza i definiuje nasze kompleksy, czasem w szybki i bezproblemowy sposób …Read More »
 • Codzienne życie z chorą wątrobą

  Codzienne życie z chorą wątrobą

  Codzienne życie z chorą wątrobą może być bardzo trudne. Dzieje się tak dlatego, że chora wątroba  daje bardzo różne objawy co sprawia, że osoba chora musi zmagać się z najróżniejszymi niedomaganiami. Na pierwszym etapie rozwoju choroby pacjent po prostu odczuwa …Read More »
 • Obawiamy się wizyty w szpitalu?

  Obawiamy się wizyty w szpitalu?

  Szpital, czyli miejsce które powinno wzbudzać nasze zaufanie oraz swoistą chęć do koniecznego najczęściej w nim pobytu, dlaczego więc wzbudza w nas objawy? Tutaj niestety winę za taki stan rzeczy ponosi nie kto inny a służba zdrowia, to ona wyrobiła …Read More »
Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930