Choroby wątroby

Wątroba jest częścią układu pokarmowego, a do tego największym gruczołem w organizmie człowieka.  Bierze udział w procesach trawienia i termoregulacji. Wytwarza istotne białka, a w tym czynniki krzepnięcia. 

Jako, że jest to jeden z najważniejszych narządów, choroby wątroby to poważna sprawa. Po czym poznać, że coś jest nie tak? Ból wątroby jest to ból zlokalizowany w prawym podżebrzu. Z tym, że sam w sobie ten narząd nie sprawia cierpienia, gdyż nie ma unerwienia czuciowego. To błona surowicza, rozciągana i podrażniona, wywołuje dolegliwości bólowe. Objawy chorej wątroby to: bóle brzucha, nudności, wymioty, brak apetytu, obrzydzenie do jedzenia. Może, lecz nie musi pojawić się żółtaczka. Zmienić się może rozmiar tego narządu. Jego powiększenie to tzw. hepatomegalia. Do tego zjawiska może dojść na skutek zwiększenia objętości łożyska naczyniowego i dróg żółciowych, zwiększenia się  komórek wątrobowych, tkanki śródmiąższowej wątroby, rozrostu nowotworowego pierwotnego lub przerzutowego, ropni czy też torbieli wątroby. Inną chorobą wątroby może być jej zmniejszenie. Pojawia się ono w przypadku marskości tegoż narządu. Jest to schorzenie przewlekłe. Prowadzi do nieodwracalnych uszkodzeń.

Z uwagi na to, że wątroba jest jednak bardzo ważnym narządem w naszym organizmie, warto poszerzyć swoją wiedzę w danym zakresie. Można czytać o niej w książkach medycznych i przede wszystkim w internecie. Dużo przydatnych informacji jest na stronie internetowej http://essentiale.pl/najczestsze-choroby-watroby.

Comments are closed.

 • Zdrowe odchudzanie się pomoże ci dbać o zdrowie i samopoczucie

  Zdrowe odchudzanie się pomoże ci dbać o zdrowie i samopoczucie

  Dieta to wspaniały sposób na stracenie paru kilogramów. Niemniej jednak poprawne odchudzanie się wymaga stosowania się do kilku zasad. Pożądane byłoby zdecydować się na zdrową dietę, która pomoże ci w stosownym odchudzaniu – dużo osób zaczyna się głodzić, co wiąże się …Read More »
 • Diagnostyka alergii

  Diagnostyka alergii

  Różne objawy alergii sprawiają, że osoba cierpiąca na alergię nie ma łatwego życia. Jednocześnie trzeba stwierdzić, że intensywność odczuwanych przez nią objawów alergii pozwala na jej szybką diagnostykę. Dzięki temu osoba posiadająca alergię szybko trafia do lekarza, przechodzi odpowiednie badania i …Read More »
 • Twoje zdrowie jest w niebezpieczeństwie, zadbaj o nie

  Twoje zdrowie jest w niebezpieczeństwie, zadbaj o nie

  Jesteś zdrów jak ryba, a wszelaki znaki na niebie uświadamiają ciebie w przekonaniu, iż nic w tym zakresie ci nie grozi? Niestety musisz wiedzieć o jednym, jesteś i żyjesz w poważnym błędzie i na pewno musisz pamiętać o najważniejszym, twoje …Read More »
 • Najlepsze leki na zespół jelita nadwrażliwego

  Najlepsze leki na zespół jelita nadwrażliwego

  Wszystkie osoby cierpiące na zespół drażliwego jelita liczą na to, że będą mogły być skutecznie leczone. Tymczasem znalezienie leku na zespół jelita drażliwego może być bardzo trudne. Dzieje się tak dlatego, że zespół drażliwego jelita jest jedną z chorób układu …Read More »
Listopad 2017
P W Ś C P S N
« Paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930