Badania okres, kiedy je ostatni raz robiłeś?

BadaniaCzy zastanawiałeś się kiedyś, jak często wykonujesz badania krwi, albo układu krążenia, ewentualnie wykonujesz taką diagnostykę, jak podczas okresowego przeglądu lekarskiego? Takie badania okresowe są bardzo ważne, bardzo często pozwalają na wcześniejsze zdiagnozowanie, wykrycie oraz wyeliminowanie bardzo wielu schorzeń, a co za tym idzie bez nich może to okazać się bardzo nieskuteczne, lub mocno utrudnione. Niestety nasze podejście w tym temacie jest jak zawsze nieodpowiedzialne, zresztą co się tutaj dziwić skoro coraz gorzej i w sposób niemal niechętny dbamy o swoje zdrowie, tak jakby ktoś na nas coś wymuszał. Pewnie, że nie chodzi tutaj wyłącznie o diagnozę ale zmianę naszego podejścia do tego typu profilaktyki, zresztą zastanówmy się nad tym jak wiele osób nie przechodzi nawet obowiązkowych badań okresowych. Większość z nas miała już z tym swoiste zdarzenie, i chyba zdajemy sobie sprawę, iż w wielu sytuacjach nie było tutaj mowy o przestrzeganiu jakichkolwiek zasad wręcz przeciwnie. Musisz wiedzieć iż postępując w ten sposób narażasz siebie i swoje zdrowie na bardzo duże ryzyko, nie mówimy już tutaj o konieczności dbania o nie w adekwatny co do tego sposób, ale o nasze podejście do zakresu badań, które od czasu do czasu powinniśmy przejść. Uwierz, ze w ten sposób zabezpieczasz się na wypadek nie tylko choroby, ale także pewnego i swoistego ryzyka, w pracy zawodowej czy obowiązkach jakie wykonujesz i realizujesz w tym zakresie. Jeśli to zbagatelizujesz, to możesz stracić znacznie więcej niż tylko własne zdrowie.

Comments are closed.

  • Lekarzy jak zawsze brakuje, jednak jest to już coraz poważniejszy problem

    Lekarzy jak zawsze brakuje, jednak jest to już coraz poważniejszy problem

    W naszym kraju już od wielu lat wspomina się o deficycie i niewystarczającej ilości lekarzy oraz wszelakich specjalistów w tej dziedzinie, niestety tracimy najlepszych na rzecz zachodu. Nie powinno to jednak dziwić, i nie chodzi tutaj wyłącznie o zarobki kto …Read More »
  • Nietrzymanie moczu u młodych matek

    Nietrzymanie moczu u młodych matek

    Macierzyństwo dostarcza niewątpliwie wielu radości. Trzeba jednak wiedzieć, że zmiany fizyczne i hormonalne zachodzące w ciele kobiety podczas ciąży i porodu w znaczący sposób wpływać mogą na jej dalsze życie. Nietrzymanie moczu to dolegliwość bardzo często spotykająca świeżo upieczone mamy. …Read More »
Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930